Ubezpieczenie turystyczne i podróżne Pomożemy Ci wybrać najlepsze ubezpieczenie

Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać najlepszy pakiet ubezpieczeń, odpowiadający na wszystkie Twoje potrzeby bez wychodzenia z domu!

Dobre ubezpieczenie to gwarancja bezpieczeństwa.

Ubezpieczenia turystyczne i podróżne Zapewnij bezpieczne wakacje całej rodzinie i ciesz się urlopem!

Ubezpieczenia turystyczne nie są obowiązkowe, ale warto o nie zadbać - przekonał się o tym każdy, kogo spotkała niespodziewana "przygoda" na wakacjach, począwszy od zgubionego bagażu, złamania przepisów drogowych, a na konieczności hospitalizacji kończąc.

Już od 15 zł za osobę dziennie!

Decydując się na zakup ubezpieczenia turystycznego zyskujesz:

spokojny wypoczynek

ubezpieczenie dopasowane do Twoich potrzeb

pokrycie kosztów leczenia COVID-19

możliwość ubezpieczenia przedmiotów pozostawionych w domu

Ubezpieczenie turystyczne może obejmować ochronę:

od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym

bagażu podróżnego

mienia pozostawionego w domu

od obrażeń spowodowanych podczas uprawiania sportów

assistance auta na czas pordóży

przed kosztami związanymi z rezygnacją lub przerwaniem wyjazdu

Ubezpieczenie turystyczne - dlaczego warto w nie zainwestować?

Dzięki odpowiednio dobranemu ubezpieczeniu turystycznemu zapewnisz sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo finansowe w każdej sytuacji, niezależnie od zdarzeń losowych. Bez względu na to, czy wybieracie się na wycieczkę własnym autem, samolotem czy pociągiem, zapewnisz Wam spokojną podróż dzięki świadomości, że nie zostaniecie bez pomocy w nagłym wypadku, na przykład gdy będziecie potrzebować pomocy medycznej.

Na rynku dostępnych jest wiele ubezpieczeń turystycznych, jednak oferty te różnią się między sobą nie tylko ceną, ale również zakresem ubezpieczenia. Większość polis skupia swoją uwagę przede wszystkim na ochronie zdrowia i życia, a zatem na refundacji kosztów leczenia i transportu medycznego. Niejedno towarzystwo ubezpieczeń posiada jednak w standardzie opcje związane z ochroną bagażu, uprawianiem sportów, bezpieczeństwem transportu, odpowiedzialnością za szkody wyrządzone osobom trzecim czy też ubezpieczeniem mienia pozostawionego w domu. W innych przypadkach są to opcje dodatkowo płatne.

Inwestując w odpowiednio dobraną polisę turystyczną w Warszawie, zapewnisz sobie i swojej rodzinie nie tylko bezpieczeństwo finansowe, ale również spokój ducha w każdej sytuacji podczas podróży. Niezależnie od tego, czy planujecie wyprawę samochodem, samolotem czy pociągiem, posiadając polisę turystyczną, możecie podróżować bez obaw, mając pewność, że w przypadku nagłego wypadku otrzymacie niezbędną pomoc, włącznie z wsparciem medycznym.

Na rynku dostępne są liczne polisy turystyczne Warszawa, różniące się nie tylko ceną, ale także zakresem świadczonych usług. Większość ofert koncentruje się głównie na ochronie zdrowia i życia, obejmując refundację kosztów leczenia oraz transportu medycznego. Jednak niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują również dodatkowe opcje, takie jak ochrona bagażu, ubezpieczenie sportowe, gwarancje bezpieczeństwa transportu czy odpowiedzialność cywilna za szkody wyrządzone osobom trzecim. W niektórych przypadkach te dodatkowe usługi są wliczone w standardową polisę, natomiast w innych mogą wymagać dodatkowej opłaty.

Korzystając z polis turystycznych w Warszawie, możesz również znaleźć opcje dostosowane specjalnie do podróży krajowych, które zapewniają ochronę nawet podczas krótszych wyjazdów w obrębie kraju. To idealne rozwiązanie dla osób, które preferują eksplorację lokalnych atrakcji czy odwiedzanie rodzinnych miejscowości. Polisa podróże krajowe w Warszawie zapewnia nie tylko ochronę zdrowia i życia, ale także dodatkowe świadczenia, takie jak pomoc w przypadku awarii pojazdu czy utraty dokumentów podróżnych.

Uwaga! Pamiętaj, zawsze dokładnie sprawdzaj zakres i warunki ubezpieczenia, określone w tzw. ogólnych warunkach ubezpieczenia. Nie zawsze tania oferta pozostaje konkurencyjna, jeśli uwzględnisz wszystkie interesujące Cię obszary!

Ubezpieczenie turystyczne w przypadku nagłego zachorowania na COVID-19

Kupując ubezpieczenie turystyczne upewnij się, że polisa obejmuje zachorowanie na COVID-19 oraz pokrywa koszty leczenia i hospitalizacji z tym związane. Zwróć również uwagę na kwotę ubezpieczenia i sprawdź, czy będzie ona wystarczająca w kraju, do którego się wybierasz.

Podróże krajowe

Polska jest piękna - wie o tym każdy, kto odwiedził Bałtyk, Mazury lub Tatry, albo oczarował go urok gospodarstw agroturystycznych. Niezależnie od tego, dokąd się wybierasz, warto wykazać się przezornością i zabezpieczyć się finansowo dzięki odpowiednio dobranej polisie.

Dlatego też, wybierając się na podróż po Polsce, warto rozważyć polisę podróż krajowa w Warszawie. Takie ubezpieczenie zapewni Ci spokój ducha podczas zwiedzania rodzimego kraju, gwarantując wsparcie finansowe w razie nagłych wypadków czy sytuacji kryzysowych.

Jednocześnie, jeśli chcesz jeszcze lepiej zabezpieczyć się podczas podróży po Polsce, warto rozważyć ubezpieczenie turystyczne w Polsce w Warszawie. Taka polisa zapewni Ci kompleksową ochronę podczas zwiedzania malowniczych zakątków naszego kraju, umożliwiając spokojną podróż bez obaw o niespodziewane wydatki czy sytuacje awaryjne.

Zakres ochrony w podróży krajowej

Odpowiednie ubezpieczenie turystyczne zapewni Ci:

 • pokrycie kosztów leczenia w razie nieszczęśliwego wypadku
 • świadczenia pieniężne za uszczerbek na zdrowiu
 • zwrot kosztów pobytu jednej osoby towarzyszącej
 • możliwość zaopiekowania się dziećmi i zadbanie o ich bezpieczny powrót do domu
 • wypłacenie świadczenia bliskim osobom w przypadku śmierci
 • ochronę na wypadek wyrządzenia szkody finansowej osobie trzeciej
 • ubezpieczenie bagażu na wypadek jego utraty, zniszczenia lub uszkodzenia
 • ubezpieczenie domu lub mieszkania podczas nieobecności
 • ubezpieczenie w zakresie uszkodzenia wyposażenia pokoju hotelowego lub pensjonatu
 • Assistance samochodowy na czas podróży

Uwaga! Pamiętaj, że okres ubezpieczenia podróży na terenie Polski obejmuje nie więcej niż 30 dni.

Zobacz porównanie ofert ubezpieczycieli >>

Skontaktuj się z nami

Pomożemy Ci dobrać odpowiednią polisę na wyjazd krajowy.

Wyjazdy zagraniczne - Europa i świat

Warto zdawać sobie sprawę, że wyjazdy za granicę niosą ze sobą większe ryzyko niż podróże krajowe, przede wszystkim z powodu oddalenia od domu oraz braku możliwości szybkiego wsparcia ze strony rodziny czy przyjaciół. Dlatego też, podczas planowania podróży i pobytu za granicą, istotne jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego, zwłaszcza w kontekście sytuacji nagłych i nieprzewidzianych.

W tym kontekście, ubezpieczenie na wakacje w Warszawie nabiera szczególnego znaczenia, zapewniając kompleksową ochronę podczas wyjazdu zagranicznego. Dzięki polisie turystycznej, możesz mieć pewność, że w razie potrzeby otrzymasz niezbędną pomoc medyczną, wsparcie logistyczne czy finansowe, nawet będąc daleko od domu. Ubezpieczenie turystyczne za granicę w Warszawie to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa finansowego, ale także spokój ducha podczas podróży, wiedząc, że masz zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.

Zakres ubezpieczenia turystycznego na wyjazd zagraniczny

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd zagraniczny może obejmować:

 • ubezpieczenia krótkoterminowe (urlopowe i wakacyjne)
 • ubezpieczenie długoterminowe (np. na cały rok)
 • opłacenie kosztów leczenia w przypadku nagłego zachorowania lub wypadku (także spowodowanego epidemią lub pandemią, w tym COVID-19)
 • koszty leczenia chorób przewlekłych, jak nowotwory czy choroby układu krążenia
 • odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu (NNW)
 • rekompensata pieniężna szkód wyrządzonych osobie trzeciej (OC w życiu prywatnym)
 • wypłatę środków finansowych w przypadku zagubienia lub opóźnienia dostarczenia bagażu
 • ochrona bagażu na wypadek jego utraty, zniszczenia lub uszkodzenia
 • pokrycie kosztów transportu do bezpiecznego miejsca lub do domu
 • koszty zakwaterowania, jeśli wystąpi stan zagrożenia (epidemii, wojny, ataku terrorystycznego, rewolucji, czy katastrofy naturalnej)
 • ubezpieczenie Autocasco auta, jeśli podróżujesz własnym samochodem
 • ubezpieczenie majątku pozostawionego w domu podczas urlopu
 • amatorskie uprawianie sportów letnich i zimowych
 • akcje poszukiwawcze bądź ratownicze
 • pomoc prawną
 • koszty rezygnacji lub przerwania podróży zagranicznej
 • ubezpieczenie wypłacanej z bankomatu gotówki (w wyniku kradzieży z włamaniem lub rabunku)

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami - pomożemy Ci dobrać odpowiednią polisę na wyjazd zagraniczny.

Uwaga! Nim wykupisz polisę turystyczną koniecznie sprawdź zakres odpowiedzialności oraz kwoty ewentualnego odszkodowania! Polisy turystyczne na wyjazdy zagraniczne różnią się zależnie od ubezpieczyciela. Nie wszystkie powyższe aspekty znajdują się w oferowanych przez nich polisach, często stanowią rozszerzenie polisy, dodatkowo płatne.

Podróże biznesowe i praca za granicą

Wyjeżdżając w podróż służbową lub za granicę do pracy również warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Dobrze dobrane ubezpieczenie obejmuje:

 • pokrycie kosztów leczenia i wypłatę świadczenia za uszczerbek na zdrowiu
 • odszkodowanie za szkody związane z bagażem:
  • kradzież lub uszkodzenie bagażu w przypadku kradzieży z włamaniem
  • zagubienie, uszkodzenie lub zniszczenie bagażu gdy znajdował się pod opieką przewoźnika
  • utratę bagażu w wyniku akcji ratowniczej
 • zwrot kosztów wyjazdu w przypadku jego odwołania z powodu:
  • niespodziewanej choroby
  • nieszczęśliwego wypadku
  • zdarzenia losowego w miejscu zamieszkania
  • przyczyn zawodowych (np. nieudzielonego urlopu, zwolnienia z pracy)
  • konieczności wywiązania się z obowiązków obywatelskich (np. stawienie się w sądzie)

Skontaktuj się z nami

Pomożemy Ci dobrać odpowiednią polisę na wyjazd służbowy

Uwaga! Sprawdź dokładnie dostępne na rynku polisy turystyczne - część z nich zawiera ubezpieczenie pracy za granicą w pakiecie podstawowym ubezpieczenia turystycznego, jednak w wielu przypadkach jest to opcja dodatkowo płatna.

Prace wymagające dodatkowego rozszerzenia polisy

Niektóre rodzaje pracy wymagają kolejnego rozszerzenia polisy - tak może być w niektórych towarzystwach w przypadku pracy fizycznej oraz pracy w przemyśle wydobywczym, metalowym, maszynowym, budowniczym, stoczniowym, chemicznym, zbrojeniowym, paliwowym, hutniczym, energetycznym, transportowym albo wtedy, gdy praca jest wykonywana na wysokości powyżej 5 metrów.

Uwaga! Okres ubezpieczenia nie może być dłuższy niż 365 dni.

Zobacz porównanie ofert ubezpieczycieli >>

Ubezpieczenia dodatkowe (rozszerzenia polisy)

Nie każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje jednakowy zakres ochrony w pakiecie podstawowym. Zdarza się i tak, że postawa obejmuje jedynie następstwa nieszczęśliwych wypadków i opóźnienie w dostawie bagażu, a pozostałe aspekty należy dokupić dodatkowo. Należą do nich:

Ubezpieczenie podróży - Auto Assistance

Auto Assistance zapewnia wsparcie w przypadku awarii lub uszkodzenia auta, wypadku, kradzieży i aktów wandalizmu. Stanowi rozszerzenie standardowej polisy turystycznej i zawierane jest jedynie na czas wyjazdu.

Zakres ochrony Auto Assistance

W ramach Auto Assistance otrzymasz:

 • pomoc techniczną jeśli nastąpi:
  • awaria samochodu (w tym również rozładowany akumulator)
  • wypadek samochodowy
  • przebicie opon
  • brak paliwa
  • kradzież samochodu lub jego części
  • dewastacja w efekcie wandalizmu
  • zatrzaśnięcie kluczyków w środku auta

Skontaktuj się z nami

Pomożemy Ci dobrać odpowiednią polisę na wyjazd krajowy lub zagraniczny

 • jeśli samochód nie będzie nadawał się do jazdy, otrzymasz auto zastępcze na czas naprawy lub odzyskania
 • nocleg i transport, jeśli dalsza podróż okaże się niemożliwa
 • pomoc informacyjną w zakresie:
  • medycznym (np. informacja o otwartych aptekach czy punktach medycznych)
  • informacji telefonicznej (np. wysokość opłat drogowych, kosztów leczenia, wypożyczalniach aut)
  • informacji drogowej (np. informacja o tłoku na drogach i wskazówki dotyczące trasy)
  • przekazania informacji wybranej osobie (np. gdy zdarzy się wypadek)

Warto wiedzieć! Auto Assistance pozwala na naprawę auta na miejscu lub jego odholowanie nawet do 200 km.

Ubezpieczenie rezygnacji z podróży

Planując wakacje warto rozważyć ubezpieczenie od rezygnacji z podróży zagranicznej lub krajowej, zwłaszcza gdy wykupujemy je z dużym wyprzedzeniem. Opcja ta może wchodzić w skład wyższych pakietów polis turystycznych, ale może równie dobrze zostać dokupiona dodatkowo. Obejmuje ona:

 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży lub jej przerwania
 • ubezpieczenie kosztów rezygnacji z biletu lotniczego
 • podróże krajowe i zagraniczne
 • zwrot pełnych kosztów podróży

Skontaktuj się z nami

Pomożemy Ci dobrać odpowiednią polisę na wyjazd krajowy lub zagraniczny i ubezpieczyć koszty ewentualnej rezygnacji lub przerwania wycieczki.

Z jakiego powodu możesz odwołać wyjazd

Powody rezygnacji z wyjazdu - odwołania lub przerwania podróży zagranicznej lub krajowej, które uprawniają do odszkodowania z polisy:

 • nieszczęśliwy wypadek lub choroba osoby ubezpieczonej, towarzysza podróży lub osoby bliskiej, które obejmą czasem trwania okres wycieczki lub przydarzą się w jej trakcie
 • komplikacje ciąży ubezpieczonego lub bliskiej mu osoby
 • śmierć ubezpieczonego, towarzysza podróży lub osoby bliskiej, która miała miejsce w określonym czasie przed podróżą (np. 60 dni)
 • zdarzenia losowe w domu w określonym czasie przed wyjazdem (np. 14 dni), wymagające obecności na miejscu (np. włamanie, pożar, zalanie, katastrofa budowlana, powódź itp.)
 • kradzież dokumentów ubezpieczonego lub towarzysza podróży na określony czas przed wyjazdem (np. 30 dni)
 • kradzież, zniszczenie i uszkodzenie w wyniku wypadku lub pożaru auta ubezpieczonego, które wymagają obecności w związku z czynnościami administracyjnymi na określoną liczbę dni przed wyjazdem (np. 14 dni)
 • konieczność stawienia się przed sądem w czasie zaplanowanej podróży
 • szkolny lub studencki egzamin poprawkowy ubezpieczonego lub towarzysza podróży, którego zdanie jest warunkiem kontynuacji nauki
 • wezwanie administracyjne z ramienia władz państwowych, wręczone ubezpieczonemu lub towarzyszowi podróży
 • szkody w wyniku kradzieży z włamaniem, rabunku lub pożaru w firmie ubezpieczonego, w której jest od pracodawcą, wymagające jego obecności
 • podjęcia pracy ubezpieczonego lub towarzysza podróży, jeśli w momencie zawarcia umowy podróży był zarejestrowany jako bezrobotny i nie znał daty rozpoczęcia pracy
 • utraty pracy przez ubezpieczonego lub towarzysza podróży wskutek jej wypowiedzenia przez pracodawcę, jednak nie może być to wypowiedzenie z winy pracownika
 • inne udokumentowane powody, jednak nie może to być rozmyślenie się

Kiedy wykupić polisę na wypadek odwołania podróży?

Pamiętaj, że polisa obejmująca ubezpieczenie podróży nie może być zawarta tuż przed wyjazdem, należy ją zawrzeć - zalenie od ubezpieczyciela - przynajmniej na 30 dni przed planowaną podróżą. Jeśli wycieczka została wykupiona na mniej niż 30 dni przed jej rozpoczęciem, ubezpieczenie rezygnacji z podróży musisz zawrzeć w dniu zawarcia umowy, wykupienia biletu lub wpłacenia części lub całości kosztów z nią związanych, ale nie później niż 7 dni przed wyjazdem.

Koszt ubezpieczenia najczęściej zależny jest od sumy wypłacanej przez ubezpieczyciela na każdego ubezpieczonego.

Warto wiedzieć! Możesz ubezpieczyć również wyjazd organizowany na własną rękę. Obejmie on refudację kosztów noclegu lub biletu.

Zobacz porównanie ofert ubezpieczycieli >>

Sporty letnie i zimowe

Spędzając wakacje aktywnie, acz amatorsko, warto zainwestować w ubezpieczenie obejmujące sporty letnie oraz zimowe. Nie wszystkie polisy w wariancie podstawowym obejmują amatorskie aktywności sportowe, zatem radzimy dokładnie zapoznać się z warunkami polis.

Dzięki ubezpieczeniu obejmującemu amatorskie uprawianie sportów unikniesz przykrych niespodzianek finansowych, jeśli Tobie lub Twoim bliskim przydarzy się nieszczęśliwy wypadek, a polisa pokryje koszty leczenia.

Sporty letnie obejmują:

 • surfing
 • windsurfing
 • wioślarstwo
 • kajakarstwo

Sporty zimowe obejmują:

 • narciarstwo (na oznaczonych trasach)
 • snowboarding (na oznaczonych trasach)
 • saneczkarstwo
 • łyżwiarstwo

Skontaktuj się z nami

Pomożemy Ci dobrać odpowiednią polisę na wyjazd krajowy lub zagraniczny i ubezpieczyć koszty związane z amatorskim uprawianiem sportów.

Zakres ubezpieczenia amatorskiego uprawiania sportów

Ubezpieczenie turystyczne obejmujące sporty letnie i zimowe pokryje koszty:

 • leczenia i hospitalizacji
 • transportu do kraju, jeśli zajdzie taka potrzeba
 • pobytu i zakwaterowania osoby towarzyszącej, jeśli hospitalizacja potrwa dłużej
 • zakupu środków higieny osobistej i prowiantu, jeśli dostarczenie bagażu będzie opóźnione

Zobacz porównanie ofert ubezpieczycieli >>

Sporty ekstremalne (wysokiego ryzyka)

Jeśli wybierasz się w podróż mając na celu aktywne spędzenie czasu, dodatkowe ubezpieczenie turystyczne obejmujące sporty ekstremalne może okazać się dla Ciebie idealne.

Uwaga! Zwróć uwagę, że niektórzy ubezpieczyciele rozdzielają sporty ekstremalne i sporty wysokiego ryzyka, inni zaś traktują je jako jedną grupę. Pamiętaj również, że różne polisy różnią się zakresem ochrony. Przed podpisaniem polisy koniecznie upewnij się, że pakiet zawiera te rodzaje sportów wysokiego ryzyka, które zamierzasz uprawiać w czasie podróży.

Zakres ubezpieczenia sportów ekstremalnych

Wspinanie się po górach, jazda na nartach wodnych czy skok ze spadochronem wiążą się z ryzykiem. Ubezpieczenie turystyczne obejmujące sporty ekstremalne mogą pokryć koszty:

 • leczenia szpitalnego, badań, zakupu leków
 • transportu w razie wypadku
 • akcji poszukiwawczej bądź ratowniczej w górach lub nad wodą
 • naprawy lub zakupu sprzętu sportowego w przypadku:
  • kradzieży z włamaniem
  • rozboju
  • utraty
  • zniszczenia
 • zakupu środków higieny osobistej i prowiantu, jeśli dostarczenie bagażu będzie opóźnione
 • odszkodowania za ukradziony lub niewłaściwie przechowywany przez przewoźnika bagaż podróżny oraz jego utratę w wyniku rozboju

Skontaktuj się z nami

Pomożemy Ci dobrać odpowiednią polisę na wyjazd krajowy lub zagraniczny i ubezpieczyć koszty związane z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka oraz ekstremalnych.

Jakie sporty uważane są za ekstremalne/wysokiego ryzyka

Ubezpieczeniem objęte są sporty:

Wspinaczkowe

 • wspinaczka wysokogórska, skalna i skałkowa
 • speleologia przy użyciu sprzętu zabezpieczającego lub asekuracyjnego lub wymagająca użycia takiego sprzętu
 • wspinaczka po kilkumetrowych, wolnostojących blokach skalnych (bouldering)
 • parkour
 • wspinaczka lodowa

Wodne

 • sporty wodne na rzekach górskich
 • jazda na nartach wodnych i skuterach wodnych
 • sporty motorowodne
 • canyoning,
 • kajakarstwo górskie
 • rafting i spływ rzeczny
 • spływ górską rzeką
 • hydrospeed
 • kitesurfing
 • nurkowanie na zatrzymanym oddechu (freediving)
 • nurkowanie wrakowe i jaskiniowe
 • żeglarstwo morskie i oceaniczne

Zimowe

 • jazda na nartach i snowboardzie poza wytyczonymi trasami
 • narciarstwo ekstremalne: skialpinizm, zjazdy ekstremalne, freestyle
 • snowboarding ekstremalny: freeride, snowcross, snowboarding wysokogórski, snowboarding prędkościowy, skoki i ewolucje snowboardowe
 • snowkite (zimowa wersja kitesurfingu)
 • icesurfing (surfing na lodzie/śniegu)
 • bobsleje
 • skoki narciarskie
 • hokej na lodzie
 • łyżwiarstwo

Rowerowe

 • kolarstwo górskie
 • downhill

Powietrzne

 • spadochroniarstwo
 • lotniarstwo
 • szybownictwo
 • baloniarstwo
 • paralotniarstwo
 • motolotniarstwo
 • pilotowanie samolotów silnikowych
 • skoki na bungee
 • staczanie się ze zbocza lub rwącej rzeki w plastikowej, nadmuchiwanej kuli (zorbing)
 • skoki spadochronowe z budynków, mostów, masztów, wzgórz itp. (BASE jumping)

Inne

 • motocross
 • ewolucje akrobatyczne
 • myślistwo
 • jazda konna
 • szermierka
 • sztuki walki i sporty obronne
 • wyprawy survivalowe
 • wyprawy do miejsc wymagających użycia sprzętu zabezpieczającego lub asekuracyjnego
 • wyprawy do miejsc charakteryzujących się ekstremalnymi warunkami klimatycznymi czy przyrodniczymi, takich jak: pustynia, góry powyżej 5500 m n.p.m., busz, dżungla, bieguny, tereny lodowcowe lub śnieżne.

Zobacz porównanie ofert ubezpieczycieli >>

Sporty wyczynowe

Jest to dotatkowa opcja ubezpieczenia, o którą można rozszerzyć ubezpieczenie turystyczne. Obejmuje ona profesjonalne uprawianie sportów w ramach sekcji i klubów sportowych, uczestnictwa w obozach treningowych, zawodach i innego typu imprezach sportowych.

Ubezpieczenie obejmuje pokrycie kosztów leczenia, transportu medycznego i powrotu do kraju.

Zobacz porównanie ofert ubezpieczycieli >>

Skontaktuj się z nami

Pomożemy Ci dobrać odpowiednią polisę, obejmującą wyczynowe uprawianie sportów.

Na to zwróć szczególną uwagę kupując ubezpieczenie turystyczne

Jeśli nie korzystasz ze wsparcia doradcy, którego zadaniem jest wyjaśnienie szczegółów ubezpieczeń, zawsze dokładnie czytaj zapisy zawarte w ogólnych warunkach ubezpieczenia turystycznego. Dzięki temu uniknisz przykrych niespodzianek i rozczarowań w zakresie wykupionej ochrony w czasie wyjazdu.

Uwaga! Pamiętaj, że tańsza polisa to niekoniecznie lepsza polisa. Często ubezpieczenia kuszą niską ceną, jednak ich zakres jest bardzo wąski i konieczne jest dokupienie pakietów dodatkowych. Zawsze sprawdzaj zakres ubezpieczenia i porównaj koszty z jego uwzględnieniem.

Poniżej omawiamy najwazniejsze kwestie ubezpieczeń, na które powinieneś koniecznie zwrócić uwagę wybierając polisę. To warto wiedzieć!

Ogólne warunki ubezpieczenia

Rozpoczęcie ochrony

Zwróć uwagę na to, od kiedy będzie obowiązywałą ochrona w ramach ubezpiczenia. Niektóre towarzystwa obejmą Cię ochroną od dnia następującego po wykupieniu polisy, inne nawet 3 godziny po jej podpisaniu. Pamiętaj, że jeśli wykupujesz ubezpieczenie za granicą, ochrona zacznie obowiązywać po 2-3 dniach, zależnie od towarzystwa, z którego ubezpieczenia skorzystasz.

Czas trwania ochrony

Sprawdź jak długo będzie obowiązywała ochrona za granicą. Niektórzy ubezpieczyciele wydłużają okres ochrony ubezpieczeniowej do 24-72 godzin względem daty planowanego powrotu z wakacji na wypadek awarii środka transportu lub odwołania lotu. W polisie może też znaleźć się zapis mówiący o tym, że ochrona zostanie przedłużona jeżeli wystąpią określone okoliczności - np. złe warunki atmosferyczne. Pamiętaj dokładnie to sprawdzić.

Jak długo przed wyjazdem możesz wykupić polisę

Planując podróż zwróć uwagę na to, z jakim wyprzedzeniem możesz wykupić polisę. Niektóre towarzystwa pozwalają na jej wykup np. na 90 dni przed wyjazdem.

Czas trwania odwoływanego wyjazdu

W przypadku niektórych polis wyjazd nie może być krótszy niż 2 dni, aby możliwe było jego odwołanie. Krótsze podróże nie zostaną objęte ubezpieczeniem.

Zakres ochrony

Zakres polisy i definicje

Zwróć uwagę na różnice w zakresie ubezpieczenia pomiędzy towarzystwami - różne polisy mogą obejmować odmienne aspekty lub inaczej je definiować.

OC w życiu prywatnym

Jeśli wybierasz się w podróż po Polsce, sprawdź, czy polisa obejmuje OC w życiu prywatnym (ochroni Cię ono np. od uszkodzenia pokoju hotelowego czy kwatery w pensjonatcie). Zależnie od ubezpieczyciela, jest ono włączone do polisy lub trzeba zakupić je jako opcję dodatkową.

Na jak długo otrzymasz samochód zastępczy w ramach Autocasco

Kupując Autocasco sprawdź na jaki okres czasu może zostać Ci przyznany samochód zastępczy - w praktyce może to być do 4 dni.

Sporty letnie i zimowe

Sprawdź, czy podstawowy wariant ubezpieczenia obejmuje amatorsko uprawiane sporty letnie i zimowe. Niektóre polisy takie ubezpieczenie posiadają w standardzie.

Wyjazdy służbowe

Wyjeżdżając do pracy w przemyśle lub pracy fizycznej upewnij się, że rozszerzenie polisy obejmuje rodzaj wykonywanej przez Ciebie pracy. Niektóre zajęcia wymagają dokupienia dodatkowego rozszerzenia.

Zniżki i oferty specjalne

Wybierając polisę zwróć uwagę także na zniżki i oferty specjalne. Obowiązują one często przy wyjazdach grupowych (więcej niż 10 osób), dla dzieci i młodzieży (25%) lub na wyjazd rodzinny (-50% na ubezpieczenie wycieczki dla rodziców z maksymalnie czworgiem dzieci).

Kwoty ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia

Tańsza polisa niekoniecznie jest lepsza. Porównaj polisy pod względem kwoty, jaka zostanie Ci wypłacona w przypadku zdarzenia objętego ochroną za granicą. Sprawdź ceny leczenia w kraju, do którego się wybierasz i upewnij się, że ubezpieczenie podróżne pokryje ewentualne koszty. Ubezpieczyciele często pokrywają "pełne koszty leczenia", jednak wyłącznie do wysokości sumy ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance.

COVID-19

Sprawdź, czy polisa obejmie koszty leczenia związane z COVID-19 i jaki jest poziom ochrony finansowej takiego ubezpieczenia.

Akcja poszukiwawcza i ratownicza

Sprawdź wysokość limitu środków przeznaczonych na akcję poszukiwawczą i ratowniczą z ramienia ubezpieczyciela - kwota przeznaczona na ratownictwo może być inna zależnie od towarzystwa ubezpieczeniowego (np. 6 tys. Euro). Upewnij się, że pokryje ewentualne koszty.

Choroby przewlekłe, psychiczne i nowotworowe

Oszacuj wysokość pomocy finansowej na leczenie chorób przewlekłych, psychicznych lub nowotworowych, jeśli Ty lub któryś z podróżnych ma takie schorzenia (np. nadciśnienie). Niektórzy ubezpieczyciele stosują szacunki procentowe (np. 10% sumy ubezpieczenia kosztów leczenia).

Pobyt osoby towarzyszącej

Sprawdź dzienną kwotę świadczenia przypadającą na osobę towarzyszącą (np. 100 Euro/dobę) oraz czas jej pobytu podczas Twojej hospitalizacji (np. przez 7 dni).

Transport do Polski

Sprawdź i oszacuj wysokość srodków na transport do Polski. Często ubezpieczyciel pokrywa koszty wyłącznie w ramach sumy ubezpieczenia assistance. Jeśli transport wyniesie więcej, będziesz musiał pokryć różnicę z własnej kieszeni.

Opóźnienie w dostarczeniu bagażu

Sprawdź kwotę, jaką otrzymsz, jeśli znacząco opóźni się dostarczenie Twojego bagażu (np. do 1000 zł). Zorientuj się, czy w kraju, do którego się wybierasz, suma ta pokryje faktyczne koszty związane z zakupem środków czystościowych i pożywienia.

Ogranicznenie odpowiedzialności ubezpieczyciela

Kobiety w zaawansowanej ciąży (>32 tydzień)

Jeśli podróżujesz z kobietą ciężarną zwróć uwagę na odpowiedzialność ubezpieczyciela w przypadku, gdy konieczne będzie leczenie lub zacznie ona rodzić po 32 tygodniu. Często nie są one objęte ubezpieczeniem

Czas opóźnienia w dostarczeniu bagażu

Pamiętaj, że aby otrzymać środki na zakup środków higieny osobistej i żywności, opóźnienie w dostarczeniu bagażu musi wynosić określoną liczbę godzin (np. minimum 6 godzin).

Definicje w ubezpieczeniu

"Utrata" bagażu

Ubezpieczając bagaż podróżny zwróć uwagę na zapisy dotyczące jego utraty. Sprawdź, czy okoliczności utraty bagażu są jasno określone (np. odszkodowanie będzie się należało jedynie wtedy, gdy utrata nastąpi w wyniku kradzieży z włamaniem lub rabunku).

Ubezpieczenie "od kradzieży"

Zwróć uwagę na to, jak zdefiniowane jest ubezpieczenie od kradzieży. Najczęściej obejmuje ono kradzież z włamaniem, co oznacza, że aby kradzież została uznana, muszą zaistnieć dowody świadczące na rzecz włamania. Niezamknięte okno w pokoju hotelowym czy niedomknięte drzwi pozbawią Cię prawa do wypłaty środków. Problematyczna jest także kwestia utraty mienia w wyniku kradzieży przez pracowników hotelu, w którym przebywasz.

Sporty wysokiego ryzyka i sporty ekstremalne

Upewnij się, czy ubezpieczyciel rozróżnia sporty wysokiego ryzyka i sporty ekstremalne oraz sprawdź, jakie dyscypliny się w nich zawierają. Nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe traktują oba pojęcia wymiennie.

Odwołanie wycieczki

Organizator wyjazdu

Sprawdź czy ubezpieczenie od odwołania wycieczki obejmuje tylko wyjazdy zorganizowane przez pośrednika, czy dopuszczają również możliwość odwołania wycieczki planowanej samodzielnie. W tym drugim przypadku zweryfikuj zakres ochrony - powinien objąć koszty zakwaterowania oraz biletu.

Moment wystąpienia powodów rezygnacji z wycieczki

W przypadku rezygnacji lub przerwania wyjazdu zwróć uwagę na okresy czasu, w jakim mogą przydarzyć się określone zdarzenia, aby być uprawnionym do otrzymania świadczenia:

 1. śmierć (np. w ciągu 60 dni przed wyjazdem)
 2. zdarzenie losowe w domu i konieczność obecności na miejscu (np. 14 dni przed wyjazdem)
 3. kradzież dokumentów niezbędnych do wyjazdu (np. 30 dni przed wyjazdem)
 4. kradzież, zniszczenie lub wypadek auta (np. 14 dni przed wyjazdem)

Wkład własny

Sprawdź czy jest wymagany wkład własny w zakresie refundacji kosztów odwołania podróży i jeśli tak - ile on wynosi. Wielu ubezpieczycieli pokrywa 100% kosztów.